Спартак разгроми Бяла със 7:1 в контрола

23-07-2013, 19:49

Отборът на Спартак 1918 постигна разгромна победа срещу третодивизионния тим на Черноморец (Бяла). Без да си дават много зор, футболистите на Георги Иванов-Геша надиграха със 7:1 тима на Красимир Зафиров, който изгледа двубоя от трибуните на стадион Спартак. По два гола реализираха юношите на Черно море Виктор Митев и Станислав Николов, а по един добавиха Янаки Смирнов от дузпа, Мурад Салим и Беадир Беадиров, който вкара дежурния си гол с фланелката на варненци.

В началото на първата част Беадир Беадиров проби отляво, центрира остро към далечната греда, където Виктор Митев с летящ плонж заби неспасяемо топката в мрежата на гостите от Бяла. 34-ата минути соколите получиха право да изпълнят 11-метров наказателен удар за нарушение срещу влезлия като резерва Мурад Салим. Янаки Смирнов превърна дузпата в гол. Две минути преди края на полувремето Виктор Митев направи резултата класически.

През втората част превъзходството на соколите бе очевадно, като подопечните на Георги Иванов реализираха още три гола. В 60-ата минута Влезлия през втората част Станислав Николов реализира феноменален гол. Младият талант заби топката в скобата на вратата на Бяла с удар от над 30 метра. Само три минути по-късно Николов реализира и втория си гол в мача. В 70-ата Беадиров завърши с прецизен удар многоходова комбинация за 6:0. В 81-вата минута юношата на Спартак Георги Глушков намали, след като бе изведен сам срещу вратаря на "соколите" и майсторски го прехвърли. 88-мата минута Мурад Салим оформи крайното 7:1 останал сам срещу вратаря.

Съставът на Спартак 1918: Александър Димов. Игнат Дамянов, Калоян Дамянов, Калин Иванов, Митко Бекяров, Славомир Събков, Джихад Камил, Станислав Желязков, Емил Николов, Виктор Митев, Беадир Беадиров,

Резерви: Радосвет Христов, Диян Кателиев, Никола Арнаудов, Никола Найденов, Мурад Салим, Станислав Николов, Богдан Атанасов.