"Одесос" взе титлата в Шкорпиловци

07-07-2013, 15:04

Varnautre

Първите три отбора се класират за последния финален кръг, който ще се играе в Бургас

Шампионът на България по плажен футбол „Одесос-Хидроремонт” спечели първо място във втория кръг от държавното първенство в този спорт, което се проведе през уикенда в Шкорпиловци. Във финалния мач одесосци удариха „Лъвчета” с 6:3. Николай Николов реализира 2 гола за успеха на своя отбор, а Тодор Димитров, Калоян Киранов и Костадин Иванов добавиха по един. Преди това отборът, воден от Виктор Викторов, победи „Тича”- Долен Чифлик със 7:3, а отобрът на МВР- с 5:3 и загуби от „Мастър”-Бургас с 3:4. Футболистът на шампионите Илиян Димов - Калкана, който само преди няколко дни получи повиквателна за националния отбор, е със счупена костица на крака. Заради контузия във финалния мач не участва и Бойко Косев - Бобеца.

На второ място се класира отборът на МВР, а на трето - „Мастър”-Бургас. Първите три отбора се класират за последния финален кръг, който ще се играе в Бургас. Те, заедно с първите три тима от надпреварата в Русе -  Спартак, Варненските момчета и ВНЛ, ще определят новия шампион на България в плажния футбол от 29 август до 1 септември.