Черно море спечели Купа Дженерали

13-06-2013, 16:15

Черно море спечели турнира за купа Дженерали - награждаване

Страхил Байчев избран за треньор №1 на турнира

Отборът на Черно море спечели първия детски турнир по футбол за купа „Дженерали“. В драматичен финален мач талантите на Страхил Байчев и Мартин Христов надиграха Спартак 1918 с 3:2 на изкуствения терен на Локомотив. Спартаклии поведоха с 2:0 след попадения на Мартин Минков и Иван Георгиев, но през второто полувреме „моряците“ наложиха превес и стигнаха до пълен обрат. Капитанът им Мартин Янков подаде за първото попадение на Християн Фоти, а след това се разписа два пъти.

Победителите бяха наградени с купа и взеха три индивидуални награди. Мартин Янков бе избран за най-добър състезател на турнира и стана голмайстор с 12 гола, а Страхил Байчев бе отличен за най-добър треньор. Носители на другите индивидуални призове: най-добър вратар: Николай Стоянов (Спартак 1918), най-добър защитник: Кристиян Гунев (ФК Провадия), най-добър полузащитник: Илиян Калинов (Ботев Нови пазар), най-добър нападател: Тогай Неджет (Девня),най-техничен футболист: Борислав Андреев (Спартак 1918), най-полезен състезател: Георги Жилиев (Черноморец Бч).

Наградите връчиха Стефан Богомилов, Тодор Марев, Благой Калфов, Петър Петров, Диян Дончев, Георги Бойчев, изпълнителният директор на Дженерали за България Александър Джоганов и регионалният мениджър на Дженерали за Североизточна България Николай Петканов.

На трето място се класира Девня, който надигра Черноморец (Балчик) с 3:2. Пети е Ботев (Нови пазар), победил Провадия с 1:0, а седми завърши Калиакра след успех с 5:2 над ФК Варна. От името на единия организатор - Асоциация на българските футболисти, Георги Бойчев връчи купа на главния изпълнителен директор на Дженерали България Ивайло Йосифов. Всички отбори получиха също футболни екипи, топки и грамоти от генералния спонсор.

Генерален спонсор на организираните в Бургас, Стара Загора и Варна детски футболни турнири е застрахователна група Дженерали България. Дженерали подкрепя развитието на млади таланти в България. Турнири по плуване, футбол и волейбол за деца, състезания по тенис за любители, турнири по мини футбол, любителски колоездачни обиколки, са част от спортните събития, организирани и подкрепени от Дженерали България през последните години.