България записа загуба в първия мач срещу Унгария

04-06-2013, 21:05

Личен АРХИВ

Лъвовете отстъпиха с 2:4

Националният отбор на България по плажен футбол стартира серията от приятелски срещи срещу унгарските си колеги със загуба с 2:4. Лъвовете, водениот варненския треньор Симеон Христов, са на съвместен лагер с тима на домакините в Шиофок.

Срещата се игра на специален стадион за плажен футбол, на метри от брега на езерото Балатон. След нулева първа част. Домакините поведоха в резултата, а Калоян Цветков изравни с много красиво попадение. Последната част от двубоя, опитният тим на Унгария успя да стигне до победата. Домакините поведоха с 3:1, но българския тим се върна в мача с гол на дебютанта Огнян Брайнов. В заключителните секунди падна и последното попадение в мача, с което бе оформен и крайния резултат. Двата тима си размениха по две греди, а много силен дебют за българите записаха Стоян Мантаров и Антон Иванов.

Утре двата тима ще изиграят втората проверка по-между, а в четвъртък е третия мач.

Съставът на България: Костадин Иванов (капитан) Добромир Господинов, Стоян Мантаров, Георги Минков, Калоян Цветков, Филип Филипов, Симеон Христов, Чавдар Петров, Ивайло Иванов, Огнян Брайнов, Живко Парашкевов, Антон Иванов