Осем гола класираха Черно море на финалите на републиканско

30-05-2013, 09:40

Моряците на Калоян Георгиев разгромиха Дунав с 8:0

Отборът на Черно море, родени 1998 г., с треньор Калоян Георгиев, се класира за 1/8-финалите на държавното първенство след разгромна победа над Дунав. "Моряците" удариха русенци с 8:0 на неутрален терен в Попово, като на полувремето водеха с 2:0, с голове на Валентин Йосков и Кристиян Събев.

През втората част младият талант на варненския клуб и национален състезател в своята възраст Валентин Йосков реализира още три попадения, а по едно добавиха Николай Богданов, Габриел Атанасов и Момчил Петров.

В понеделник ще се тегли жребият за финалите, като по регламент ще се играят два мача на разменено гостуване на 6 и 9 юни.

Преди тази среща, на стадиона в Попово се играха още два мача. От 15 ч. родените през 1998 г. футболисти на Спартак загубиха с 0:1 от Светкавица и отпаднаха от надпреварата.

От 17 ч. родените през 1999 г. "соколи" загубиха с 0:8 от една година по-големите от тях футболисти на Лудогорец.