Пет медала за Черно море в Търговище

С пет медала се завърнаха младите боксьори на Черно море от финалния 2-ри кръг на ДЛОП при юношите младша възраст, което се проведе в Търговище. Варненци спечелиха един сребърен и четири бронзови отличия. В категория до 80 кг Иван Пламенов остана загуби на финала от Стоян Иванов от "Априлец" Бояджик. Преди това Пламенов бе безпощаден срещу своите съперници, но остана в подножието на върха.

Бронзови отличия в Търговище завоюваха Йордан Руменов и Мартин Пламенов при 60-килограмовите. И двамата загубиха на полуфиналите, като Йордан Руменов отстъпи драматично само с 2 т. разлика (5:7) пред бъдещия шампион Майкъл Илиев от "Левски". Трети на почетната стълбичка се качиха още Асен Демирев (54) и Мартин Красимиров в кат. до 57 кг. В Търговище наставникът на “моряците“ Димчо Савов заведе общо 7 боксьори, сред тях Ибрахим Мехмед (54) и Раймонд Артакович в кат. до 75 кг. Всички те са възпитаници на СУ “Георги Бенковски“ (Варна).