Черно море допусна нелепа загуба от Литекс

Моряците загубиха 10 секунди преди края на 4-минутното продължение след грешка в защита

В най-интересния двубой от 24-ия кръг на Елитната ни футболна група до 19 г юношите старша възраст на Черно море допуснаха нелепа загуба с 0:1 при гостуването си лидера Литекс. Първото полувреме бе равностойно, а след почивката и двата отбора пропуснаха няколко изгодни положения за гол. Най-добрата възможност за моряците пропиля Диян Малчев чиито удар бе изчистен от голлинията от защитник на домакините. Така логично мачът клонеше към боево реми, когато в даденото от съдията 4-минутно продължение варненци допуснаха малко странен гол и напуснаха терена с наведени глави.

"Вкараха ни гол буквално 10 секунди преди края на мача. Не успяхме да я изчистим една топка в наказателното поле. Наш играч я изрита, но не можа да я уцели добре, и тя падна зад гърба на защитата, където футболист на домакините я вкара с глава. Иначе се получи равностоен мач, те имаха своите положения и ние имахме нашите. Просто не успяхме да си ги вкараме. Равностоен мач се решава след грешки, жалкото е, че ние първи допуснахме такава. Иначе имаше и доста хубави неща. Двубоят се игра при голяма жега, над 30 градуса.Съдийството беше перфектно. Играхме на страхотен терен с естествена тревана. Това, че пътувахме в деня на мача си оказа влияние. В последните 15 минути вече поотпаднахме”, каза пред Varnautre.bg наставникът на Черно море Тодор Каменов.

Въпреки загубата Черно море остава на трета позиция, като в следващия кръг на 3 май , от 17 ч ще приеме на стадиона под Аспаруховия мост тима на Левски.