Дамите от Спартак спечелиха морското дерби

Варненки разгромиха Бургос Лейдис с 5:0

Варненският тим на Спартак постигна разгромна победа срещу аутсайдера в дамското ни футболно първенство Бургос Лейдис (Бургас). На стадиона в Аксаково момичетата на играещата треньорка Елена Пеева смазаха гостенките с 5:0. Головата фиеста започна в 15-ата минута, когато Нина Христова откри. Удвояването на резултата дойде в 29-ата минута чрез Моника Михалева. Само шест минути по-късно удар от 35 метра на Емилия Тонева направи ситуацията на терена класическа.

След почивката варненки успяха да реализират още два безответни гола. В 60-ата минута Мартина Костелянчик покачи на 4:0, а в последните минути на мача и Елена Пеева се разписа.

Треньорката похвали всички момичета за раздаването. Тимът се движи в Топ 6 на първенството независимо от недоброто си финансово състояние. Следващият противник е Екомед (Пловдив).

Варненки гостуват под тепетата в неделя, като двубоят ще е играе от 14 ч..