Мурад Салим блести за Спартак в Елитната група

Освен че се разписа на два пъти, талантът на „соколите” изработи дузпа и червен картон за успеха с 3:2 над Ботев Враца

Отборът на Спартак 1918, състезаващ се в Елитната група до 19 г., постигна победа с 3:2 над Ботев Враца. Срещата от 23-ия кръг на шампионата се игра на стадион Спартак, пред около 100 зрители. Двубоят бе наблюдавана и от наставника на представителния тим на соколите Иван Найденов.

Въпреки че варненци стартираха по-добре в срещата, тимът от Враца първи стигна до гол. Малко след това младата Надежда на Спарта Мурад Салим успя да изравни резултата, а до края на полувремето изработи дузпа и изкара червен картон на противников футболист. Мурад бе съборен останал очи в очи със стража на гостите в наказателното поле. Зад бялата точка застана Филип Костадинов, който хладнокръвно реализира за 2:1.

Така през втората част, останали с човек по-малко, врачани допуснаха и трети гол. Той отново бе дело на игралия много силно в тази среща Мурад Салим. След попадението "соколите" допуснаха втори гол в собствената си врата за крайното 3:2.