Спартак удари Черно море на Локото

14-04-2013, 12:28

Соколите обърнаха Морето до 3:1

Юношите на Спартак 1918, родени 1997 г. с треньор Вальо Русинов удариха своите връстници от Черно море с 3:1 в дербито на регионалното първенство. Пред погледа на около 100 зрители на стадиона на СК Локомотив във Варна, младите „соколи” водени от Валентин Русинов диктуваха темпото почти през целия двубой и заслужено стигнаха до крайния успех. Двубоят бе изгледан и от голяма част от треньорите в двете големи варненски школи.

Въпреки че талантите на Черно море първи откриха резултата след гол на Христо Иванов, допуснаха изравняване само 4 минути по-късно. Автор на попадението стана Милен Бабаджанов, който реализира страхотен гол.

През втората част спартаклии тотално надиграха моряците и реализираха две бързи попадения. В самото начало на втората част Бабажданов с глава реализира втория си гол в мача за 2:1. В 65-ата минута Даниел Димитров вкара и последното попадение в срещата за крайното 3:1. Малко след това вратарят на Черно море Валери Вълев получи червен картон за груб фаул срещу Иво Русев извън наказателното поле.

"Нервен мач, със заряда на дерби. Като се има предвид, че и двата тима се борим за влизане в Елитната група. Доволен съм от играта най-вече през втората част. Определено стояхме по-добре. Моряците нямаха много шансове пред нашата врата. За да влезем в Елитната трябва да сме първи, само лидерът ще играе в републиканското първенство. Преди тази среща бяхме с 2 т. пред Черно море, сега сме с 5 т., надяваме се да запазим тази преднина до края на първенството”, каза за Varnautre.bg наставникът на Спартак Вальо Русинов.