Черно море засили Монтана към Б група

10-04-2013, 19:38

© Varnautre.bg

Varnautre

След 2:1 "моряците" записаха първи успех под ръководството на Гонзо и се отдалечиха от зоната на изпадащите

Черно море пое глътка въздух и се отдалечи от зоната на изпадащите изпращайки почти сигурно Монтана в Б група. “Моряците” победиха с 2:1 опонента си и по този начин регистрираха първи успех под ръководтсвото на Георги Иванов – Гонзо.

Мачът в морската столица се игра при изключително тежки условия и проливен дъжд.

Срещата започна отлично за домакините, които откриха резултата още в 5-ата минута при първата открила се възможност. След изпълнение на корнер, Георги Илиев подаде към Симеон Райков, който центрира в наказателното поле на Монтана, където Бергонси бе оставен непокрит и с глава вкара топката във вратата на Христо Иванов.

Попадението не стресна гостите, които овладяха инициативата и пропуснаха няколко добри ситуации. Логичното се случи в 24-ата минута, когато Дечев центрира в наказателното поле на Черно море, след рикошет топката стигна до Дани Младенов, който шутира без подготовка в долния десен ъгъл на Китанов за 1:1.

Попадението сякаш стресна домакините, които реагираха като ужилени и си върнаха контрола върху събитията, като все по-често поглеждаха към вратата на Иванов. Заветният гол дойде в 38-ата минута и бе дело на вездесъщия Георги Илиев, който изпълни по страхотен начин пряк свободен удар.

През второто полувреме “моряците” бяха пълновластни господари на терена и можеха да се поздравят с доста по-изразителна победа, но сериозни пропуски направиха Илиев и Георги Божилов.

Един от запомнящите се моменти дойде в 77-ата минута, когато Георги Иванов бе отстранен от треньорската скамейка, заради бурен протест.

Това не се оказа фатално и подопечните му успяха да се доберат до ценния успех.

Черно море – Монтана 2:1

Голмайстори: Бергонси (5), Г. Илиев (38); Младенов (24)

Черно море: Китанов, С. Александров, Р. Колев, Ал. Александров, Комел, Камазола, Бергонси, Г. Илиев, Райков (89 Ж. Атанасов), Манолов (37 Инканго, 71 Т. Колев), Божилов

Монтана: Хр. Иванов, Дечев, Михов, Личков, Ковачев, Д. Илиев, Костадинов, Младенов, Й. Георгиев (79 Чипилов), Златинов (65 В. Иванов), Брахими (52 Мирасема)

Жълти картони: Божилов; Младенов

Съдия: Станислав Ставров