Пламен Стайков триумфира на планинското състезание "Bарна 2013"

07-04-2013, 17:50

dariknews

Рали затваря пътя за Златни

Пламен Стайков от „Мегапорт” е крайният победител в генералното подреждане на планинското състезание по автомобилизъм „Варна 2013”. Втори остана Григор Григоров от „Боила Автомоторс”, а бронза отиде при Мартин Сурилов от АСК „Стари столици”. И тримата състезатели са с „Митцубиши Лансер Ево 9”. Надпреварата се състоя днес и бе 1-ви кръг от планинския шампионат.

Варненецът Тодор Славов от „Булбет рали тийм” с „Рено Клио” остана 5-ти, но спечели в клас А7. На 4-то място е Стефан Панчугов от „Казанлък моторспорт” с „Хонда Сивик”.

Отборно на 1-во място е „Мегапорт”, пред АМСК „Боила автомоторспорт” и „Булбет рали тийм”. Състезанието премина при супер организация. В края на втория състезателен манш заваля дъжд, но това не попречи на участниците да покажат класата си.

В събота Мартин Сурилов постигна най-добро време в трите тренировъчни манша. Шуменският пилот показа изключително каране и подобри миналогодишния рекорд на трасето. Сурилов постигна 1:42,42 минути и изпревари с 3,01 секунди завършилия втори Пламен Стайков. Въпреки дългото пътуване от Чехия, Стайков показа много добро темпо. Изключителната битка за челните позици в планинско „Варна“ се затвърди от минималната разлика между 2-рото и 6-тото място в общото класиране. Стайков, Григор Григров, Илия Царски, Любен Каменов и Тодор Славов бяха разделени в едва 1,15 секунди.

Въпреки отстъпващия значително по мощност автомобил, Славов бе изключително близо до лидерите.

Тренировъчните маншове преминаха при отлична организация и абсолютно никакви проблеми. Близо 7000 души бяха изпълнили всеки един от завоите по 3350-метровото трасе между Златни пясъци и Аладжа манастир.