Черно море се класира на финал в Бултекс Къп 2013

"Моряците" удариха "белите" с 2:1 в последния си мач в своята група

Отборът на Черно море ще играе финал в първия международен турнир Бултекс Къп 2013, на който е домакини. Моряците, водени от Калоян Георгиев, постигнаха трудна победа срещу тима на Славия с 2:1 и по този начин се класираха напред в надпреварата като лидери в своята групаI. Гостите първи поведоха в резултата, но варненци успяха да направят пълен обрат през втората част. Моряците отново бяха подкрепяни от мощна агитка, която отново вдигна настроението на стадион Младост.

Въпреки че "моряците" започнаха по-силно срещата, гостите първи стигнаха до гол. Сашо Сашков засече топката с глава след центриране от статично положение в 17-ата минута. В 30-ата обаче голмайсторът на "моряците" Валентин Йосков получи топката зад гърба на защитниците и хладнокръвно я пусна покрай вратаря за 1:1. Преди това Йосков нацели и гредата. 51-вата минута Николай Богданов засече с глава центриране от фаул и донесе пълния обрат в двубоя - 2:1.

В първата среща Стяуа очаквано победи Арна Бьорнар. Румънците надиграха норвежците със 7:0. Въпреки това, моряците са с по-добра голова разлика и остават лидери във своята група.