31-03-2013, 20:35

Varnautre.bg / АРХИВ

varna.utre.bg

"Соколите" паднаха с 2:0, удариха 4 греди

Отборът на Спартак 1918 допусна първо поражение през пролетния полусезон в Б група. Соколите загубиха на собствения си стадион от Банско с 2:0.

Срещата започна по-добре за гостите от Банско, които създадоха няколко опасни ситуации за гол. В 12 -ата минута Петър Тончев засече центриране отляво, Генко Славов изби, но след последвало разбъркване топката стигна до Благой Наков, който на празна врата не сгреши за 0:1.<малко след това домакините можеха да изравнят, но Георги Димитров с глава и на Кателиев от далечна дистанция не намериха целта. В 33-ата минута Петър Тончев центрира отдясно и Калоян Стоянов, оставен непокрит на точката на дузпата, с глава реализира за втори път. В края на първата част Спартак изпусна две стопроцентови положения. Първо след далечен удар вратарят на Банско не се намеси добре, отбитата топка попадна в Цачев, който от три метра стреля, но стражът на гостите спаси с крак. Малко след това при нова опасна атака Цачев нацели страничната греда от два метра, отбитата топка попадна на главата на Кръстовчев, който от границата на малкото наказателно поле уцели напречната греда.

През второто полувреме соколите съсдадоха няколко опасни атаки, но така и не успяха да реализират голВарненци удариха и нови две греди. В50-ата минута Георги Филипов с глава нацели напречната греда, а в 81-ата минута същото направи и Боян Илиев.

Спартак 1918 – Банско 0:2

Голмайстори: Наков (12), К. Стоянов (33)

Отборът на Спартак 1918: Славов, Дамянов, Илиев, Ст. Иванов (ж.к.), Маринов,Мартинов (82 – Желязков), Кателиев, Дяков (31 – Филипов), Димитров (46 – Димов), Цачев, Кръстовчев (ж.к.)

Банско: Ганев, Спириев, Узунов, Топузов, Слаев, Попев, Р. Иванов, Бенгюзов, Наков (89 – Войнов), Тончев (90 – Станкев), К. Стоянов (86 – Стойков)

Съдия: Атанас Димитров