Спартак разгроми Септември в контрола

Соколите наказаха тима от Тервел с 5:0, Пламен Иванов и Георги Димитров с по два гола, Боян Илиев вкара един

Отборът на Спартак 1918 разгроми третодивизионния тим на Септември с 5:0, в контролна среща играна в Тервел. По два гола за соколите" реализираха Пламен Иванов и Георги Димитров, а Боян Илиев вкара един.

През цели двубой очаквано по-стойностният тим на терена бе този на Спартак. Подопечните на Иван Найденов редяха положение след положение, но така и не успя да вкара гол през първите 45 минути.

През втората част в игра се появиха Боян Илиев, Пламен Иванов и Иван Цачев, с което играта на "соколите" стана доста динамична. В 50-ата минута Цачев излезе сам срещу вратаря, но стражът на Тервел парира удара му, а топката стигна до Пламен Иванов. Младият нападател на варненци пое топката в наказателното поле и реализира за 1:0. 10 минути по-късно Георги Иванов бе изведен очи в очи срещу стража на Тервел, но малко под ъгъл успя да насочи топката в мрежата за 2:0. Пет минути по-късно Боян Илиев от идентична ситуация реализира за 3:0. В 75-ата Георги Димитров вкара втория си гол в мача, след като намери добре топката с глава от корнер и направи резултата 4:0. 10 минути по-късно Пламен Иванов се оказа най-съобразителен в наказателното поле на Септември и след разбъркване вкара топката за пети път във вратата. Минута преди последния съдийски сигнал, Иванов направи 30 метров рейд към вратата на домакините, но останал сам срещу стража на тервелци не успя да го преодолее, с което пропусна да оформи своя хеттррик в тази среща.

Съставът на Спартак 1918: Генко Славов, Венци Маринов, Митко Бекяров, Станислав Иванов, Мартин Иванов, Емил Мартинов, Станислав Желязков, Георги Димитров, Жоро Филипов (46 - Боян Илиев), Виктор Драгов (46 - Цачев), Десо Дяков (46 - Пламен Иванов).