Черно море врътна 0:0 със Светкавица

"Моряците" без удар във вратара от играва ситуация

Головата суша в Черно море продължава да притеснява ръководството, спортно-техническия щаб и феновете на клуба. Моряците срещнаха трудности да реализират гол и срещу втородивизионния тим на Светкавица, в контролна среща играна на Тича. Двубоят завърши при резултат 0:0, като всичко по-добро на терена бе в последните минути на двубоя. Бекир Расим удари греда от фау, а малко преди това също от статично положения Божолов стреля технично, но вратарят спаси. Любопитното е, че три месеца от както Георги Иванов пое Черно море, тимът още няма победа под негово ръководство на българска земя.

Черно море имаше териториално надмощие от самото начало на мача, но така и не успяваше да създаде голово положение. Още в 5-та минута треньорът на Черно море Георги Иванов направи принудителна смяна. Тодор Колев получи разтежение и бе заменен от Кристиан Идалго.
Първата сериозна възможност за Черно море бе в 7-та минута, когато Кристиан Идалго стреля опасно от повече от 20 метра, но топката мина встрани от вратата. Най-чистото положение за домакините бе в 28-та минута когато топката попадна у Единилсон Бергонси на 3-4 метра от вратата, но той не уцели той стреля много неточно.

През втората част двата отбора бяха равностойни, като си размениха по няколко атаки, без да се стигне до гол. Футболистите и на двата тима се отчетоха с няколко силни, но доста неточни удара. В 88-та минута Георги Божилов отправи страхотен удар към вратата на гостите от пряк свободен удар, но вратарят на Светкавица Иван Георгиев отрази по ефектен начин. Минута по-късно Бекир Расим нацели напречната греда след изпълнение на пряк свободен удар.