Черно море загуби в дербито на столетниците

16-03-2013, 17:34

© Varnautre.bg / Архив

Varnautre

Антонио Ливраменто отбеляза единствения гол през второто полувреме

Положението за Черно море става все по-притеснително. Тимът воден от Геотги Иванов - Гонзо записа поражение и от Славия. Варненци отстъпиха с минималното 0:1 в битката на столетниците на стадион "Овча купел". По този начин "моряците" са над чертата с 16т., колкото има и първият изпадащ Локомотив (София). Това бе трета поредна загуба за Черно море, откакто Георги Иванов пое тима, както и общо четвърта поред в "А". В тези мачове "моряците" не са отбелязали и гол. Тимът на Вили Вуцов пък се придвижи до осмото място в класирането с 23т.

Днес единственото попадение бе дело на резервата Антонио Ливраменто. В 53-ата минута той отбеляза с хубав удар от въздуха след асистенция на Галин Иванов. До края на мача гостите се опитаха да се върнат в мача, но безуспешно. Ето как се разви той:

1' Начало на мача
1' Страхотна възможност за Славия още в първата минута. Мирослав Антонов излиза сам срещу Китанов, но вратарят на Черно море излиза и лови кълбото.
3' Черно море отвръща с далечен изстррел, Кунчев се намесва добре.
4' Даниел Златков връща с глава към вратаря Кунчев, парирайки атака на Черно море.
7' Фаул за Славия. Павле Попара изпълнява лошо и топката излиа в аут.
9' Сашо Александров пробва пас към Мирослав Манолов, Кунчев пресича топката.

16' Сашо Александров центрира, топката е изчистена в корнер за Черно море. Нищо сериозно след изпълнението му.

17' Тодор Янчев пробва да намери Миро Антонов, Александров прави шпагат и чисти.

22' Павле Попара центрира към Тодор Янчев, Александър Александров отново се намесва добре и изчиства.
25' Бергонси изчиства топката, след опита за пас на Галин Иванов към негов съотборник.
26' Мирослав Антонов отнема топката от Росен Колев, но се забавя с паса към Радослав Василев, и бранителят поправя грешката си.

27'Георги Илиев центрира към Паломино, Даниел Златков заема по-добра позиция от нападателя и чисти.
29'Засада спира Радослав Василев, който излезе сам срещу Китанов.
30' Силен удар на Сашо Александров минава покрай вратата на Славия.

31' Страхотна възможност за Славия. Попара получава от Галин Иванов и стреля от точката на дузпата над вратата.
34' Комел подава към Идалго, който центрира към Паломино, но нападателят не достига до топката.
36' Гостите претендират за дузпа след като Идалго пада в наказателното поле. Съдията Людмилов е безмълвен.

43' Черно море пропусна да поведе в края на полувремето! Манолов изведе Идалго, който влезе в наказателното поле и стрля, но Кунчев избива в корнер.

44' Страхотно изпълнение на Георги Илиев от корнера, Стефано Кунчев спасява директния му удеар.
45' Пропуск и за Славия, Радослав Василев излиза сам срещу Китанов и стреля неточно покрай вратата.

45+1 В заключителните секунди на първата част Даниел Златков стреля опасно след центриране на Димо Атанасов. Сашо Александров чисти с крак.
45+1' Край на първото полувреме.

46' Начало на втората част

48' Пореден пропуск за един от двата отбора. Паломино намира Тодор Колев, който е сам срещу Кунчев, но стреля покрай вратата.
51' Удар от пряк свободен удар на Галин Иванов минава високо над вратата.

53' ГООЛ! 1:0 за Славия. Резервата Ливраменто бележи след страхотен удар от въздуха. Асистенцията е на Галин Иванов, който центрира отляво.

55' Нова възможност за Славия. Ливраменто центрира опасно и Комел в опита си да изчисти, можеше да си отбележи автогол.

61' Фаул за Славия, Китанов сигурно боксира центрирането на Галин Иванов.
64' Нова добра изява на вратаря на Черно море, който спасява удар на Радослав Василев.

66' Изсипана топка извежда Георги Илиев сам срещу Стефано Кунчев. Вратарят боксира, но същевременно поваля халфа на гостите. Георги Илиев отново иска дузпа, такава не е отсъдена.

71' Черно море пропуска да изравни резултата. Живко Желев чисти от голлинията изстрел на резервата Божилов.

75' Ъглов удар за гостите, след като Живко Желев изчиства центриране на Георги Илиев. Нищо опасно след изпълнението.

80' Двойно между Георги Илиев и Миро Манолов, следва силен удар на Бергонси, който попада право в главата на Живко Желев.,

88' В последните минути Черно море опитва натиск, но така и не стига до изравнителен гол.

90' Край на мача. Победа за Славия с 1:0.