Спартак 1918 падна от Черноморец в контрола

20-02-2013, 17:17

"Соколите" отстъпиха с 1:5 на елитния тим

Отборът на Спартак 1918 изгуби четвъртата си контролна среща от зимната подготовка с 1:5 срещу тима на Черноморец. Срещата се игра на тренировъчната база край Бургас „Гнездо на акули”.

Бургазлии откриха резултата в 9-та минута. Лъчезар Балтанов изведе капитана Траян Дянков, който не сгреши за 1:0. Само 2 минути по-късно резултатът стана 2:0. Попадението отбеляза каращият проби руснак Станислав Морозов. Класическото 3:0 дойде в 16-та минута от Борислав Балджийски, който засече центриране на Венелин Филипов, като до края на първата част "соколите" намалиха на 3:1 след гол на Иван Цачев.

През второто полувреме бургазлии успяха да реализира още два безответни гола. В 60-та минута Милчо Ангелов беше хубаво изведен и сам срещу вратаря не сгреши за 4:1. Крайното 5:1 оформи Преслав Йорданов от дузпа.

Единствените футболисти, които не взеха участие в мача бяха Диян Кателиев, Филип Костадинов и Игнат Дамянов, а първо игрови минути за варненци записа Виктор Драголов.
Всички нови попълнения ще получат права за пролетния дял от шампионата утре. Това са Емил Мартинов, Иван Цачев, Драгомир Казаков и Игнат Дамянов, а Драголов ще получи състезателни права, след като жълтата му карта пристигне от Гърция.