ИУ Варна загуби от Академик в Благоевград с 1 точка

Борбата между първите четири отбора в А група става все по-интересна

Академик Благоевград записа много трудна и същевременно ценна победа като домакин на ИУ Варна. Тимът спечели само една част, но това се оказа достатъчно за драматичен успех със 71-70. Варненци водиха до 27-ата минута на мача, но тогава домакините обърнаха резултата и няколко минути по-късно водеха с 12 точки. Изходът обаче не беше сигурен до самия край, но благоевградчани оцеляха, макар и трудно.

Така първата четворка в А група стана много интересна. Лидер е Спартак Капитол с 8 победи и 2 загуби, следван от Академик Благоевград, ИУ Варна и Тракийския университет, които са равни с по 7-3.

Райко Дундалов записа 17 точки и 6 борби за победата на отбора си, а Никола Трайков допринесе с 16 точки, 7 борби и 5 асистенции. 14 точки и 7 борби добави Антонио Илиев.
За варненци двама баскетболисти завършиха с двуцифрен актив – Андреан Мавров с 20 точки и Денислав Вутев с 12.

В следващия кръг Академик ще има нов труден мач, този път като гост на Тракийския университет, а ИУ Варна ще бъде домакин на Академик Пловдив в друг интересен сблъсък.