Черно море изпуснаха първенеца нa Унгария

"Моряците" завършиха лагера в Турция с равенство 2:2 с Дьор Ето

Отборът на Черно море завърши лагера в Турция с равенство 2:2 срещу първенеца на Унгария. "Моряците" допуснаха да бъдат изравнени в края на двубоя с Дьор Ето, след като водеха в резултата с 2:0. И двете попадения за Морето реализира юношата на клуба Тодор Колев.

Срещата започна равностойно за двата тима, като първото по-опасно положение бе пред вратата на унгарците. Още в 12-тата минута Тодор Колев излезе сам срещу вратаря, но не успява да го преодолее. в 21-вата минута Жоро Илиев стреля от далече, но вратаря със сетни сили парира удара на капитана на Морето. В 31-вата минута, Китанов спасява своите от сигурен гол, след разбъркване в наказателното поле на моряците. В 32-рата минута, Тошко Колев изведе своите напред с много техничен прехвърлящ удар за 1:0. Само три минути по-късно отново Колев, със страхотно воле реализира за 2:0. Юношата на моряците заби топката под гредата с много силен удар. След гола на Тошко се изсипа много силен проливен дъжд, който продължава и в началото на втората част, но въпреки това главният съдия не прекрати мача.

В 53-тата минута отменят гол заради засада на Дьор Ето, а само две минути по-късно отменят редовен гол и на Паломино, заради несъществуваща игра с ръка. 67-ата минута Никорек намалява 2:1, а в 81-вата от пряксвободен унгарците изравняват резултата. В 84-тата и 88-ата юношата Атанас Петров изпусак две чисти положения.

От петте проверки на турска земя, варненци постигнаха три загуби, една победа и един равен. Загубите са от Кубан Краснодар (0:3), Торпедо Москва (0:3) и Баник Острава (1:2). Единственият успех на "моряците" в контролите е срещу Костулени (Молдова) с 2:0.

"Моряците" си тръгват от Алания утре, рано сутринта, като ще пътуват до Анталия с автобус, след това ще направят вътрешен полет до Истанбул където ще ги чака клубния рейс. Очаква се Черно море да се прибере във Варна, утре късно вечерта. Последния спаринг на Черно море е н 23 февруари срещу тима на Нефтохимик, когато ще е и официалното представяне на тима за пролетта.

Съставът на Черно море: Георги Китанов, Сашо Александров (55 - Росен Колев), Александър Александров (65 - Георги Радев), Живко Атанасов, Себастиян Комел (46 - Детелин Димитров), Георги Илиев (Симеон Симеонов), Коста Янев (55 - Бергонси), Тошко Колев (65 - Виктор Митев), Илиян Капитанов (65 - Бекир Расим), Георги Божилов (65 - Миро Манолов) и Паломино (77 - Атанас Петров)