Черно море с първа победа в контролите

Паломино и Тодор Колев носят успеха на моряците срещу Костулени

Отборът на Черно море постигна първа победа в контролна среща от началото на лагера на тима в турския курорт Алания. След като само преди ден отстъпиха с 0:3 от 4-ия в руското първенство Кубан Краснодар, днес варненци победиха с 2:0 10-ия във временното класиране на шампионата в Молдова – Костулени. Контролата се игра при ужасяващи метеорологични условия – силен вятър и дъжд. Въпреки това „моряците” бяха по-стойностния отбор на терена и заслужено спечелиха срещата. Попаденията за Черно море реализираха Ермес Паломино и Росен Колев. Основният проблем в тима на варненци, който мъчи отбора през есенния дял от първенството, продължава и в контролите от зимната подготовка. Моряците създават много положения, но много трудно успяват да ги реализират.

Срещата започна 10 минути по-рано от предвиденото, заради проливен дъжд. Първата по-опасна ситуация в мача бе пред вратата на молдовците. Миро Манолов стреля опасно от добра позиция, но ударът му мина малко над гредата. Малко след това много добра триходова комбинация между Паломино, Манолов и Георги Илиев, с която моряците успяха да елиминират защитата на Костулени, завърши с удар на капитана на Черно море, но в аут. В 28-ата минута дойде и най-чистото положение за тима на Гонзо. След центриране от пряксвободен удар на Георги Илиев, топката стигна до Александър Александров, който я насочи с глава към вратата, но тя се удари върху напречната греда и излезе в аут.

През вторите 45 минути Черно море диктуваше играта и заслужено стигна до гол. В 68-ата минута венецуелският нападател Ермес Пломино засече топката след центриране по земя и я прати в мрежата на Костулени за 1:0. Малко преди това юношата Атанас Илиев можеше да реализира, но се размина с топката пред вратаря на молдовците. Пет минути преди края Онофрей бе изведен сам срещу вратаря на варненци, но Китанов улови и запази вратата си суха. До края на двубоя Черно море доминираше над съперника и заслужено стигна до втори гол. В 87-ата минута Сашо Александров центрира от дясно, топката достигна до далечна греда, където бе засечена с крак от Тодор Колев в опразнената врата за крайното 2:0.

Черно море – Костулени 2:0
Голмайстори: Паломино (68), Тодор Колев (87)

Съставът на Черно море:
33.Георги Китанов, 55.Росен Колев (58 - 26.Георге Радев), 18. Себастиан Комел (58 - 4.Детилин Дмитров), 9.Паломино, 8.Коста Янев (58 - 23.Семеон Семеонов), 91.Живко Атанасов (46 - Сашо Александров), 6.Единилсон Бергонси (58 - 7.Бекир Расим), 30.Илиян Капитанов (58 - 13.Тошко Колев), 15.Александър Александров, 21.Жоро Илиев (58 - 14.Георги Божилов )и 10.Миро Манолов (58 - 99.Атанас Илиев).