България изпусна Армения - 0:0

"Лъвовете" доминираха през целия мач, но късметът не бе с тях

Националният отбор по футзал изпусна да победи Армения - 0:0, в първа среща от група "D" от квалификациите за Евро 2014, на които България е домакин. През целия двубой "лъвовете" бяха по-добрият отбор и само липсата на късмет им попречи да вкарат гол във вратата на Акопов. Даниел Димов и Велев пропиляха най-чистите положения за нашите. Срещата бе наблюдавана от над 500 зрители, които неистово подкрепяха "лъвовете" до последния сигнал на срещата.
В другия мач от групата Гърция успя да победи аутсайдера Уелс с 4:1. Така България трябва да победи островитяните в следващия си мач и "елините" в последния, за да се класират напред.

НАЙ-ИНТЕРЕСНОТО ПО МИНУТИ
НАЧАЛО НА СРЕЩАТА

Българите започват силно срещата. Ангел Тодоров нанесе първия точен удар в очертанията на вратата още в първата минута.

"Лъвовете" водят играта, но така и не могат да реализират своите положения. В първите 4 минути момчетата на Венко Иванов буквално мачкат арменците.

В 5-ата минута Даниел Димов пропуска да открие резултата от изгодна позиция

До 8-ата минута точните удари към двете врати са 4:2 в полза на Българите

11-ата минута Арменците постепенно изравняват играта и започват да гледат по-често към вратата на Костадин Иванов.

12-ата минута Несторов опита силен удар от свободен удар, но стражът на Арменците изби със сетни сили топката, която влизаше в долния десен ъгъл на неговата врата

17-ата минута  - Въпреки че са по-продуктивни, българите така и не успяват да реализират гол във вратата на Амения. 7:4 са точните удари в очертанията а вратата в полза на "лъвовете"

В самия край на първата част Заргариан стреля опасно, но в страни от вратата

КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ

НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ

В началото на втората част Несторов стреля опасно, но Акопов изби в корнер, след който не последва нищо опасно

24-ата минута Йосив Шутев получава жълт картон за нарушение, което е второ за българите, срещу едно за арменците

27-ата минута Велев на два пъти не успява да преодолее Акопов, който парира удар на българина

В средата на втората част момчетата на Венко Иванов натискат съперника, който обаче се е затворил здраво пред собствената си врата и разчита на контраатака

30-ата минута жълт картон получава и вратаря на арменците Акопов. Българите обаче вече направиха пет фаула и всяко следващо нарушение ще бъде отсъдена дълга дузпа в полза на гостите. Армения има извършени три нарушения

32-ата минута силен удар на Димов бе блокиран от защитник на гостите.

39-ата минута Костов имаше шанс да донесе победата за България в заключителните секунди, но ударът му беше блокиран.
КРАЙ НА МАЧА

Съставът на България: Костадин Иванов, Никола Василев, Делян Койчев, Дани Несторов, Ангел Тодоров. В групата са още - Любомир Тодоров, Тодор Велев, Христо Костов, Станислав Василев, Димитър Цветанов, Даниел Димов, Александър Димитров, Йосев Шутев