Литекс разгроми Спартак в Ловеч

Футболистите на Христо Стоичков се класираха а ¼-финалите а Купата на България след 7:1, попадението за соколите реализира Гонзо

Отборът на Литекс е първият ¼-финалист в турнира а Купата на България. След 1:0 във Варна, тимът на Христо Стоичков успя да спечели и втората си среща срещу Спартак (Вн) с разгромното 7:1 и по този начин с общ резултат 8:1 се класира за следващата фаза на надпреварата. Соколите се опитаха да се противопоставят на определено по-опитния тим на домакините и на моменти успяваха, но бързи два гола в рамките на 1 минута отказаха варненци да мечтаят, че могат да постигнат поне до частичен успех срещу елитния си съперник. Хеттрик реализира Герасим Заков, на два пъти точен бе Исмаил Иса, а по едно попадение реализираха Томи Костадинов и Ваюши. Единствения гол за варненци реализира Георги Станчев - Гонзо.

Срещата започна силно за домакините, които можеха да открият резултата в 8-ата минута. Халфът на Литекс Галин Иванов бе изведен от Ваюши на празна врата, но вместо да скъса мрежата, стреля високо над гредата. В 15-ата минута на срещата националът в тима на Литекс Георги Миланов бе заменен принудително от Герасим Заков. Само 5 минути по-късно резервата успя да открие резултата, след като напредва сам през центъра и технично вкарва за 1:0. Веднага след гола, отново Заков стреля опасно, топката срещна страничната греда, а при добавката Иса необезпокояван бележи за 2:0. В 38-ата минута резултатът вече беше класически. Галин Иванов изведе с перфектен пас Иса, който майсторски покачва на 3:0. Шест минути по-късно домакините покачиха на 4:0, като отново след асистенция на Галин бе реализиран и четвъртия гол за това първо полувреме. Негов автор стана Томи Костадинов.

Шест минути след подновяването на играта футболистите на Литекс успяха  да стигнат до нов гол. Негов автор стана Герасим Заков. Той се оказа най-съобразителен след разбъркване в наказателното поле на Спартак. 57-ата соколите успяха да намалят след самостоятелен пробив на Георги Станчев. В 73-ата минута резултата стана 6:1. Заков оформи своя хеттрик с глава, след центриране отдясно на Ваюши. 4 минути преди края на срещата Иса свали топката с глава към Ваюши и албанецът увенчава напористата си игра с гол за крайното 7:1.