Литекс отказа Спартак от чудеса за Купата

02-12-2012, 16:12

Varnautre

Жоро Миланов донесе победата на гостите в 22-ата минута

Варненският Спартак не успя да изпълни заканата си и да препъне Литекс пред своя публика в първия осминафинален мач за Купата на България. "Соколите" загубиха срещата с минималното 0:1 и до известна степен затрудниха мисията си на реванша. Точен за Литекс бе звездата Георги Миланов в 22-ата минута. Той получи подаване от Томи Костадинов на границата на наказателното поле и бе безпогрешен - 1:0. Бой между агитката на домакините и стюардите беляза мача. Към края на редовните 90 минути стюардите навлязоха в агитката, провокирани от лозунга "Свобода за Спартак (Варна), и се сбиха с привържениците.

НАЙ-ИНТЕРЕСНОТО В ДВУБОЯ ПО МИНУТИ:

Треньорът на гостите - Христо Стоичков, е посрещнат много радушно от публиката на стадион "Спартак". Камата е аплодиран от публиката, а пред пейката на гостите е постлано персийско килимче в чест на наставника.

7' Спартак по-рядко играе с топката, но въпреки това негов играч стига първи до ситуация в наказателното поле на "оранжевите". Цирков нахлу отдясно в накзателното поле след 20-метров пробив и стреля, но защитник парира шута му.

18' Литекс предприема контраатака чрез Георги Миланов, който подава на Ваюши. Албанецът обаче се засуети и не успя да отправи изстрел към вратата на Спартак.

22' Гооол!!! Томи Костадинов намери Жоро Миланов на границата на наказателното поле. Звездата на гостите реализира за 1:0.

33' Динков центрира, Ваюши стреля от малък ъгъл с глава, но вратарят на Спартак спаси.

36' Отново Ваюши се озова на чиста позиция в наказателното поле на Спартак, но Марков успя да избие в корнер

КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ

НАЧАЛО НА ВТОРАТА ЧАСТ:

52' Двубоят е спрян заради нечакан посетител на терена. Бездомно куче навлезе на терена и отказа да напусне, въпреки че очевидно обърка плановете на 22-ата играчи.

60' Греда за домакините! След центриране от корнер Станчев засече и стреля, но нацели напречната греда

61" Пропуск за Литекс. Голмайсторът Георги Миланов опита задна ножица, но топката мина встрани от вратата на Марков.

64' Смяна за Литекс - Иса излиза, влиза Заков

64' Смяна и за Спартак. Напуска Димитров, заменя го Мехмет

69' Ултрасите на Спартак издигат транспарант, гласящ "Свобода за Спартак (Варна)

70' Нова смяна в отбора на "оранжевите". Десподов напуска, влиза Борислав Борисов

84' Сбиване по трибуните на стадион "Спартак". Стюарди навлязоха сред привържениците на домакините, явно провокирани от опънатите плакати,  и започна бой.

85' Смяна в отбора на Спартак - Беадиров замени Цирков

90' Ваюши от Литекс напуска терена, сменя го Петков.