Студенти отбелязват 8 декември с лека атлетика

25-11-2012, 13:54

Varnautre

Морската градина бе домакин на лекоатлетически крос

79 студенти  участваха в лекоатлетически крос по случай 8 декември - празника на българските студенти. Спортното състезание бе  организирано от Студентските съвети, звената по спорт в университета и Община Варна.

Състезанието се проведе в морската градина на Варна. Спортното мероприятие стартира с пробега на жените. Младите дами бяха изправени пред предизвикателството да преминат дестанцията от 1000 метра. В масовия старт на нежния пол взеха участие 55 студентки от петте варненски университета. Като призьорката бе от Икономическия университет. Студентката  Елица Димитрова финишира с време 4 мин. и 18 сек., следвана от Галина Илиева от Варненски свободен университет. Бронзовото отличие остана за Петя Антонова от ВВМУ.

Мъжкото участие бе с по-скромен брой - 24 души,  които трябваше да преодолеят дестинацията от 2000 метра. Шампион в тази категория стана представителят на Икономически университет Валентин Паскалев с време 7 мин. 22 сек. Сребърния медал грабна Николай Дойчев от Технически университет - Варна със 7 мин. 45 сек.. На трето място финишира Любомир Хаджиев от ВВМУ с време 8 мин. 02сек..