Академика остава лидер във футзала

Уникален мач сътвориха опашкарите ФК „Г“ и Лозенец Юнайтед

Отборът на Академика УНСС остава едноличен лидер в градското първенство по футзал на София след 8-ия кръг. Академика надигра трудно втория в класирането ФК Електрисити с 4:3 и по този начин запазва първото място в групата,на което е и от самия старт на шампионата. Въпреки че поведоха в резултата с 3:0, играчите  на УНСС допуснаха изравняване, а в последните две минути Николай Заеков успя да донесе победата на своя отбор. Хеттрик за победителите реализира Николай Заеков, а Росен Дачев добави един гол за успеха.

Уникален мач сътвориха последните два тима в класирането ФК „Г“ и Лозенец Юнайтед. Това бе и най-резултатния мач в този кръг, като двата тима успяха да си вкарат цели 19 гола. В крайна сметка Лозенец успя да вкара едно попадение повече и спечели с 10:9.

В друга среща от 8-ия кръг Лъвчетата се наложиха с 5:3 над Унекс.

Основният претендент за титлата Левски София Запад почива.

В понеделник, в първа среща от 9-ия кръг, Лозенец Юнайтед  приема тима на  Лъвчета, а в четвъртък Унекс ще се опита да вземе точки от тима на Академика УНСС. Ден по-късно е и дербито на кръга между тимовете на Левски София Запад  и ФК Електрисити, като при успех „сините“ ще се изкачат на второто място в класирането. Всички срещи се играят в зала Челопечене от 20 ч.

№              ОТБОР             М.            П.           Р.            З.            Г-Р        Т.

1     Академика УНСС         7             6             -              1           39 - 12   18

2     Ф.К Електриксити      7             5             -              2           45 - 26    15

3     Левски София Запад  6             5             -              1            26 - 12     15

4     Лъвчета                     7             3             -              4            17 - 25       9

5     Унекс                        7             2             -              5             29 - 35       6

6     Ф.К. “ Г “                   7             1             1             5             25 - 39       4

7     Лозенец Юнайтед    7             1             1             5             19 - 51      4