Китанов и Капитанов титуляри при равенството с Македония

България завърши 1:1 с Бившата югославска република

Младежкият национален отбор на България (до 21 години) изпусна да спечели контролната среща срещу връстниците си от Македония и трябваше да се задоволи с равенство 1:1. Това беше първи мач за стражът на Черно море Георги Китанов за младижите.  Китанов и другият национал на „моряците“ Илиян Капитанов започнаха срещата като титуляри, като и двамата обаче бяха заменени на почивката.

Двубоят започна по-добре за нашите. В шестата минута след заучено положение Тодор Неделев изпрати топката към Радослав Кирилов, той влезе близо до аутлинията и центрира остро, но Столе Димитриевски се справи със ситуацията. В 16-та минута нападателят на македонците Симеон Христов пробва шут, но Георги Китанов спаси.

180 секунди по-късно след бърза атака на „лъвовете” Симеон Славчев изведе сам срещу вратаря Илиян Капитанов. Димитриевски обаче парира удара на играча на Черно море. В 26-та минута след центриране отдясно на Капитанов Ради Кирилов шутира от воле, но неточно. В 31-та минута отново двамата футболисти комбинираха. Кирилов пусна топката вляво към Капитанов, а той веднага пробва пас за Александър Колев. В опита да изчисти капитанът на Македония Стефан Ашковски си отбеляза автогол.

4 минути преди почивката Колев пропусна с глава от няколко метра след центриране на Тодор Неделев отдясно.

След почивката гостите заиграха по-прибрано и положенията пред двете врати намаляха. В 57-та минута Радослав Кирилов удари греда след отмерен удар с десния крак, а при добавката резервата Живко Петков не сполучи. В 62-та минута при наглед безобидно центриране Димитър Илиев изпусна топката и Стоян Стойчевски изравни.

До края на двубоя българите имаха две ситуации, дошли след удари на Симеон Славчев и Ерик Почански. И при двете положения обаче нямаше сериозни затруднения за Столе Димитриевски и в крайна сметка контролата завърши 1:1.

„Смятам, че положителните неща днес бяха повече от отрицателните. Постепенно гръбнакът на отбора започва да се оформя. Надявам се, че до началото на квалификациите ще сме изчистили всички неточности”, каза селекционерът Михаил Мадански.

Съставът на България:

1. Георги Китанов (56 – 12. Димитър Илиев), 3. Антон Недялков (89 – 17. Мартин Василев), 5. Георги Терзиев – капитан, 2. Ангел Грънчов, 14. Иван Горанов, 9. Радослав Кирилов (78 – 19. Мартин Райнов), 6. Симеон Славчев, 8. Ивайлов Чочев (85 – 18. Серафим Михайлов), 7. Александър Колев (46 – 13. Емануил Манев), 10. Тодор Неделев (69 – 20. Ерик Почански), 11. Илиян Капитанов (46 -15. Живко Петков)