Черно море загуби от Дрийм тийма на Бургас при ветераните

© Varnautre.bg

Ивайло Борисов

Футбол ветерани: Черно море - Мастър Бургас 0:2

Ветераните на Черно море отстъпиха с 0:2 пред Мастър Бургас

С голове на Станимир Димитров и Антон Спасов бургаският Дрийм тийм победи Черно море с 2:0 в първи полуфинален мач от първенството на ветераните.

Головете паднаха през първото полувреме, когато Митко Трендафилов подаде към Димитров, който се извиси във въздуха и отправи топката неспасяемо в мрежата. Футболистът станал легенда и в Тобол костанай, имаше още едно добро положение за отбелязване на гол, но Неделчо Добрев - Бирата се намеси успешно.

В края на полувремето отново Трендафилов, изпълни своя специалитет, перфектен пас към Антон Спасов и за бившия голмайстор на А група не бе трудно да отбележи второто попадение в двубоя. Черно море също имаха своите положения, но не бяха много концентрирани в предни позиции. Най-чистото положение се отвори пред Валентин Станчев, който стреля, но стражът на гостите парира удара.

През второто полувреме варненци натиснаха съперника, който се беше прибрал в собствената си половина и разчиташе на контраатака. Влезлият като резерва Милен Петков нацели гредата от пряксвободен удар, а Пламен Тимнев пропусна от непосредствена близост. Станислав Стоянов също стреля опасно с глава, но не успя да насочи топката в очертанията на вратата. Моралес се оказа последна преграда на топката след като изби от голлинията удар на Петков изби негов шут от голлинията. Миро Косев също нацели гредата.

Няколко от футболистите на Дрийм Тийма получиха контузии и бяха принудително заменени. Пламен Крумов, Тошко Киселичков, Тихомир Тодоров напуснаха принудително, а Благо Митрев и Краси Денев доиграха мача с контузии. Според медицинския щаб на ветераните играчите ще бъдат възстановени до следващата седмица, когато е реванша в Бургас, но въпреки това до ден два ще стане ясна точната картина на травмите.

Треньорът на Мастър Златко Янко не вярва, че Черно море могат да спечелят двубоя в Бургас, с такъв резултат за да отстранят неговия тим. Чуйте какво каза легендата на бургаския футбол и герой от САЩ 94 във видеофайла:

Съставът на Черно море: Неделчо Добрев, Стефан Дончев, Миша Милошевич, Пламен Панайотов, Станислав Стоянов, Диан Генчев, Тодор Каменов, Николай Филипов, Юлиян Нейчев (41-Милен Петков), Валентин Станчев, Пламен Тимнев.

Съставът на Мастър Бургас: Тихомир Тодоров, Малин Орачев, Ганчо Евтимов, Станимир Димитров, Даниел Моралес, Тодор Киселичков, Мирослав Косев, Митко Трендафилов, Милен Георгиев, Антон Спасов, Пламен Крумов (Боян Андонов, Благомир Митрев, Красимир Денев, Георги Иванов)