14-10-2012, 11:45

АРХИВ ВАРНАУТРЕ.БГ

ВарнаУтре

Гранд Про с поредна победа

Градският шампион на Варна Черно море Мания постигна победа срещу смятания за един от фаворитите за класиране за държавното първенство тим на Одесос-Хидроремонт с 4:1.

Тази среща от градското първенство по футзал на Варна бе и дербито на 4-ия кръг. Головете за Мания реализираха Димитър Петев – 2, Даниел Димов и Никола Василев. Почетното попадение за Одесос отбеляза Георги Георгиев – Лемура.

Шампионът на България Гранд Про – Коктейлс  записа пореден успех в градското.  Тимът воден от Димитър Пантев надигра Феникси с 5:2 и се намира  на втора позиция в първенството. В двубоят не взе участие ексцентричният Бойко Косев – Бобеца поради лични проблеми. Попаденията за „професионалистите“ отбелязаха Стойчо Попчев, Георги Карагеоргиев, а сърбинът Йован Станкович реализира хеттрик.

Новакът в групата Май Маркет разгроми аутсайдера Бултрас с 13:3. С играта, която демонстрираха, футболистите на Панайот Кискинов показаха, че имат място в осмицата след края на първия полусезон. Както е известно, първите 8 тима в класирането на полусезона ще спорят за четирите места, които дават право на участие в държавното. Попаденията за победителите вкараха Васил Иванов – 4, Мартин Великов -3, Драгомир Николов - 2, Драгомир Демиров, Атанас Минков, Пламен Жеков, Георги Копринков.

Отборът на Спартак удари тима на Пикадили с 6:3 и даде заявка за първите места в класирането. Въпреки че губеха в резултата с 0:2 спартаклии успяха да обърнат резултата в своя полза след почивката.  Хеттрик за Спартак реализира Цветан Миланов – Мечката, Станислав Николов, Иво Богданов, Павел Адамов. Вторият отбор на Спартак -2 пък обърна АФК Варна, след като губеше в резултата с 0:4. В крайна сметка спартаковци успяха да постигнат победа с 5:4.

Вторият отбор на градския шампион Мания – Черно море постигна победа с 7:2 над новака МФК МАГ – Младост с 7:2. Седем минути преди края на двубоя резултата бе 2:1 за Черно море, като тимът на Младост имаха 3-4 чисти голови положения и една греда. В крайна сметка опитността си каза думата и „моряците“ разпиляха обезверения в последните минути новак в групата.

Двубоят между Крам Комерс и Народно дело бе отложен, а МФК Тича почива.

В следващия кръг Шампионът на България Гранд Про излиза срещу Черно море, а Мания ще се доказва срещу Спартак – 2.