Черно море удари Левски под моста

26-06-2012, 12:36

chernomorepfc.bg

ИВАЙЛО БОРИСОВ

Въпреки победата с 2:1 младите „моряци“ не успяха да продължат напред в надпреварата

Черно море родени 1997 г. успяха да победят Левски с 2:1 на стадиона под Аспаруховия мост, в среща реванш от държавното първенство.

Въпреки успеха младите моряци отпаднаха от надпреварата заради загуба в София с 1:5. Попаденията за варненци реализираха Даниел Димитров в 43-тата минута, след асистенция на Мирослав Мирчев и в 55-ата Мартин Ванков с глава след центриране от корнер. Гостите успяха да намалят две минути преди края.

Двубоят във Варна бе наблюдаван от Ясен Петров, Божидар Искренов- Гибона и треньорът на националната гарнитура 1997 Петър Пенчев.

„Надиграхме ги тотално. През второто полувреме мача се игра само в тяхната половина. Нереалният резултат от първия мач повлия много. След това 5:1 в София Левски играха спокойно. Пропиляхме второто полувреме в София, това ни коства продължаване напред. Сами си изпуснехме шанса. В София проспахме второто полувреме и от там всичко приключи. Бях убеден, че ще победим, въпроса беше дали ще ги успеем да ги отстраним. Радостното е, че момчетата показаха, че могат повече. Трябваше да ги бием за самочувствие и най-вече заради школата на Черно море, която в последните години е една от най-добрите в Българи“, каза за ВарнаУтре.бг треньорът на моряците Ники Кънчев.

Родените 1997 г. футболисти на Черно море продължават да нямат загуба на собствен терен.

След срещата младите футболисти бяха пуснати в ваканция, като треньорът Ники Кънчев ги събира отново на 16 юли. „Ще имаме нови футболисти. Единият ще пристигне на проби от Попово, от Левски Ръковски също чакаме играч. От Русе може да пристигне футболист и от Добруджа може да вземем един или двама“, каза още Ники Кънчев.

Съставът на Черно море: Валери Вълев/60-Георги Георгиев/,Христо Станев, Слави Георгиев, Стефан Ненков, Емил Илиев, Милен Николов, Мартин Ванков,Давид Дараджански/35- Динко Динков/, Христо Иванов , Мирослав Мирчев, Даниел Димитров/65-Даниел Попов/.