Титла и сребро за Черно море Елит

27-02-2012, 08:44

bgtennis.bg

Тодор Енев за втори път шампион в зала

Черно море Елит взе злато и сребро на държавното лично първенство по тенис за мъже, което се проведе в зала "София".

На финала на сингъл Тодор Енев надигра Петър Трендафилов с 6:2, 6:4 и вдигна втора титла след 1999 г. Енев бе поставен под №1 в схемата като участник с най-предно класиране в световната ранглиста на АТП и стигна до титлата без загубен сет с убедителни победи над Ивелин Колев, Динко Халачев и Румен Господинов.
Финалът продължи около един час, като Тодор Енев започна много по-убедително и спечели бързо първия сет с 6:2 за около 30 минути. Във втората част Петър Трендафилов оказа доста по-сериозна съпротива, но допусна пробив в седмия гейм, който се оказа решаващ за крайния резултат 6:4.
За Петър Трендафилов това бе втора загуба на след 2010 г.
До финала на двойки стигнаха Марсел Радев от "Черно море Елит" и Пресиян Иванов от "15:40". Двамата отстъпиха на финала пред Динко Халачев (Хасково)/Петър Трендафилов (Севлиево) - 1:6, 2:6.